Sari la conținut
SKix

Ce masina ti-ai luat in bugetul 2000-3500euro

Recommended Posts

Cum este si titlul, ce masina ti-ai luat daca ai avea suma respectiva, intre 2000-3500euro.

-Model, marca, capacitate cilindrica, tip caroserie, an de fabricatie.

-De ce acea masina, parere?

-Benzina sau motorina, si de ce ?

-Volan pe partea stanga sau pe partea dreapta, si de ce?

-Ce avantaje si dezavantaje are acea masina?

-fiabilitate sau viteza?

 

Eu dupa 7 luni de permis si minus o luna in care mi s-a suspendat permisu pentru depasire pe linia continua, as recomanda urmatoarea masina:

Model: BMW e46 320i, 1.9/2.2, cabrio sau coupe, 2003-2004

Imagini pentru bmw e46 cabrio romania

Deoarece este un beanveu si tot romanu vrea beanveu si pentru ca piesa "manele, manele=)). Aceste masina este una premium si agila deoarece este un seria  usor si care este fun to drive.

-As merge pe motoarele pe benzona, iar daca ar avea si un gpl ar fii fenomenal[consum mic] si cand vrem sport dezactivam gpl, deoarece sunt mai bine inchegate si nu sunt pretentioase ca cele pe motorina.

-Daca ar fii cabrio as merge pe una cu volan pe dreapta, deoarece este la jumate de pretul uneia pe stanga, iar daca ar fi coupe as merge pe varianta corecta, stanga.

-Masina este mai veche si nu s-au descoperit probleme de fabricatie, piese ieftine pentru e46, ca dezavantaj ar fii faptul ca va trebui facut ITP anual 

-Aceasta masina le are pe amandoua, fiabilitate si agilitate, deoarece are un motor in 2litri si o fiabilitate mare pe motoarele pe benzina care nu-s pretentioase cat si pe cele pe motorina daca au fost ingrijite si rasfatate =))=)) corespunzator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu stiu bai

You don't have permission to view this hidden content
 ce sa imi iau la bugetul de 3500 - 3800 Euro. Chiar sunt in dubi. As lua o alfa romeo 159 - 1.9 Jtd sau un BMW seria 3, 2.0 TDI sau Benzina chiar nu stiu. Chiar nu stiu. Voi ce ziceti? Ce ar merita mai mult?

Am pe lista:

Audi A4 B7

VW Golf 5

BMW SERIA 3

ALFA ROMEO 159

Mercedes C220

Cam multe pe lista :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×