Sari la conținut
deno

Romania Extreme Generation - by Ifrim Cristian(neacristy)

Recommended Posts

Descrierea si gamemode-ul au fost facute de catre Ifrim Cristian.

Quote

Acest proiect este inceput la inceputul verii(nu aveam un nume stabil) ca sa vad ce pot eu.

Partea de 'design' sa-i pot spune au fost luate din XSW v1 de [XSS]RullZ deoarece pe mine nu prea m-a interesat partea asta de design(in special design-ul dialogurilor).

Partea tehnica e facuta 100% de mine, chiar daca unele sisteme seamana(pe partea de cod) in alte gamemode-uri.

A fost o perioada din care nu m-am mai ocupat de el, si dupa l-am luat iar. Acum ca a venit scoala, nu am niciun timp sa ma ocup de el :)).

In principiu, gamemode-ul prezinta sistem de logare/inregistrare, salvarea datelor si un sistem de case(la /buy este un bug, nu am avut timp sa-i dau de cap, o sa-i dati voi :)) ). Am mai lasat baze de sisteme (gang, pcars, property - > se face in acelasi mod cu house dar cu vreo 2-3 variabile in plus. Asa l-am gandit eu, sa structurez proprietatile pe clase).

Sistemul de gang-uri voiam sa fie de genul GTA Sa, sa se poate creea free cateva gang-uri cu o maxima de 25 membri si sa se bate pentru teritorii(exceptand baza lor oficiala pe care o primesc doar top 3).

Poze: 

You don't have permission to view this hidden content

Download: 1. 

You don't have permission to view this hidden content

2. 

You don't have permission to view this hidden content

Virus total: 1. 

You don't have permission to view this hidden content

2. 

You don't have permission to view this hidden content

 

Targetul meu era sa fac gamemodul complet intr-un numar de linii cat mai mic(+ optimizari, simplitate in scris etc). In unele parti am scris codul ampulea, nu prea se intelege dar cum zicea cineva "if it's stupid and it works it ain't stupid".

O sa las baza de date in cateva momente. (

You don't have permission to view this hidden content
)

Serverul ruleaza pe MySQL R41-3.

 

La UpdateHouse initial am folosit strcmp, am vrut sa schimb cu strfind sa vad daca dispare bugul(nu e copiat de pe xsw).

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×